Dzień Dziecka RadwanSport w Tauron Arenie

  • 12-06-2017

Szaleństwo w wielkim stylu!

Fantastycznie upłynęła nam niedziela pod znakiem specjalnie zorganizowanej, właściwie świątecznej zabawy i to w stylu z lat 90-tych. Chcąc uświetnić obchodzony w czerwcu Dzień Dziecka, przygotowaliśmy sporo ciekawych gier oraz zadań, nawiązujący częściowo do samych rodziców, a wszystko w jednej z największych hal sportowych Europy – Tauron Arenie Kraków, mieszczącej około 20 tysięcy widzów.

Od zarządcy obiektu dostaliśmy zaproszenie, bowiem jak się okazało, Arena obchodziła właśnie swoje 3. urodziny. Postanowiliśmy zatem połączyć siły i dać trochę radości. Prace przed imprezą chwilę trwały, a wewnątrz budynku pojawiały się nawet samochody. Niemniej poszczególne stacje rosły w oczach. Choćby ta, gdzie miała miejsce gra w okręty, zyskująca później chyba największą aprobatę ćwiczących.


 

Kiedy nastała odpowiednia godzina rozpoczęcia sportowej przygody, zawitali przedstawiciele naszego partnera – R8 Basket Kraków, a także gro rodziców chętnych do uczestnictwa maszyna ruszyła. O oprawę muzyczną zadbał DJ Michał. Dołączywszy ciekawość i entuzjazm najmłodszych, powstał klimat adekwatny do imprezy.


Wziąć udział postanowiło 350 osób, zatem frekwencję absolutnie uznajemy za atut. Ćwiczący utworzyli 6 grup, odwiedzając łącznie 18 stacji. Wszędzie doświadczali czegoś innego. Skakanie na gumie, „Zośka”, Twister czy wspomniane okręty to tylko część atrakcji. Niektórzy podjęli rywalizację z koszykarzami R8 Basket i trzeba przyznać, że zdołali napsuć im krwi. Ponadto, podziw wzbudzali rodzice, mocno angażując się w konkurencje. Stanowili doskonały przykład dla swoich pociech. Nie każde z wyzwań miało łatwy charakter, a jednak opiekunowie umieli i sprostać.


 

Wśród gości pojawiła się również Lucyna Borek, siatkarka Developresu Rzeszów i brązowa medalistka Orlen Ligi. Wątek tej dyscypliny poruszany jest nie bez powodu. W programie przewidziano niecodzienne zmagania polegające na przebijaniu przez siatkę piłki o średnicy wynoszącej blisko 2 metry! I chociaż po jednej stronie stanęli uświetniający swoją obecnością wydarzenie sportowcy, to triumf przypadł rodzicom. Ewidentnie wzięli sobie do serca zasadę walki o nawet najmniejszy centymetr boiska. Opłaciło się!

Całości bacznie przyglądał się Marek Witwicki, właściciel firmy Witwicka Gomar działającej w branży ubezpieczeniowej oraz turystycznej. Jego uśmiech był widoczny z daleka, co potwierdzało prawidłowo obrany kierunek. My również czuliśmy satysfakcję po blisko 150 minutach wspólnego szaleństwa na płycie gdzie występowali m in. Elton John, Rod Stewart i najwybitniejsi sportowcy świata.  Później daliśmy dowód tej satysfakcji w wylewny sposób.


 

Przedsięwzięcie było zatem doskonałym pomysłem i niewykluczone, że teraz częściej przyjdzie nam gościć w tak wyjątkowych miejscach. Dziękujemy przy tym za pomoc w realizacji pomysłów, a także wsparcie Radiu Kraków, firmie bbz oraz Szkole Podstawowej nr 29 w Krakowie. Sprzęt się przydał ;)

Pamiętajcie, że aktywność fizyczna, de facto każda postać ruchu jest czymś pozytywnym dla naszego organizmu i formą spędzania czasu wolnego w bardzo ciekawy sposób. Trzeba tylko pobudzić wyobraźnię!

 


 

 

Zdjęcia w naszej galerii- Darek Więcej

Link do zdjęć Pana Tomasza Batko:  https://plus.google.com/photos/115970468090990945978/album/6430436186057181857?authkey=CIOAuoSHmcDi_AE

Zdjęcia

Komentarze

Kontakt

Pozostałe aktualności

Gdańsk 2017 [relacja] więcej... 26-06-2017

Świnna Poręba 2017 [relacja] więcej... 24-06-2017

KONKURS! więcej... 31-05-2017

LATO 2017 więcej... 31-05-2017

Rozgrywki Chłopców zakończone! więcej... 29-05-2017